Wiosna ach to Ty

wiosna-kolor-wlosow

Wiosna należy do ciepłego typu urody. Ze względu na atrybuty dzielimy ją na JASNĄ, CZYSTĄ oraz CIEPŁĄ.

Jak sama nazwa wskazuje, JASNA WIOSNA, jest typem jasnym: jasne włosy, skóra, oczy oraz ich oprawa. Na pierwszy rzut oka ciężko jest stwierdzić temperaturę danej osoby. Kontrast między skórą a kolorem włosów i brwi jest niewielki. Włosy jasnej wiosny są częściej w odcieniach blond lub jasnego brązu ale z ciepłymi refleksami. Kolory oczu mogą być różne ale na pewno nie ciemne brązowe lub czarne. Jasne odcienie zieleni lub szaro zielone, błękitne lub piwne- ale zawsze jasne. Cera jasnej wiosny ma odcień kości słoniowej lub beżu z wyraźnie ciepłą poświatą.

KOLORY DLA JASNEJ WIOSNY

W palecie kolorystycznej powinny dominować kolory rozbielone i pastelowe raczej o ciepłej tonacji. Będą również pasowały niektóre chłodniejsze kolory z palety siostrzanego typu – JASNEGO LATA.

jasna-wiosna-wlosy

 

Ciepła Wiosna, zdecydowanie jest typem ciepłym i ta właśnie cecha (atrybut) wysuwa się na pierwszy plan. Włosy mają ciepły, złoty lub rudawy odcień zazwyczaj w kolorach blond. Skóra wydaje się być delikatnie opalona a nawet przy dość jasnym odcieniu bije od niej wyraźne ciepło. Mogą występować piegi lecz nie będą one tak wyraźne jak w przypadku Ciepłej Jesieni. Oczy są dość jasne: zielone, orzechowo-brązowe lub niebieskie lecz zawsze w ciepłym odcieniu. Ciepła wiosna jest typem dość wyrazistym, ale nigdy nie kontrastowym. Ciepłą Wiosnę ciężko pomylić z innym typem zimnym.

KOLORY DLA CIEPŁEJ WIOSNY
Dokładne zestawienie kolorów zawsze powinien dopasować kolorysta w oparciu o chusty do analizy kolorystycznej a przykładową paletę barw prezentuję poniżej.

ciepla-wiosna-kolory

Ostatni podtyp WIOSNY, to CZYSTA WIOSNA (określana również jako wyraźna). Charakterystyczną cechą tej WIOSNY są szkliste oczy z wyraźnie odgraniczoną tęczówką. Uroda ta jest pełna kontrastów podobnie jak u ZIMY lecz w wyraźnie ciepłych tonacjach. Włosy CZYSTEJ WIOSNY mogą być w odcieniach brązu po blond. Ważny jest kontrast pomiędzy włosami a skórą.

KOLOR DLA CZYSTEJ WIOSNY

Poniższa tabelka przedstawia przykładowe barwy, które wydobędą prawdziwe piękno tego typu kolorystycznego.

czysta-wiosna

Pamiętajmy oczywiście by zarówno kolorystyka ubrań jak i fasony były dobrane pod względem typu osobowości, pracy jak i okoliczności;)

 

FacebookTwitterGoogle+Podziel się