Lato

lato

Ostatni post był na temat analizy kolorystycznej Wiosny i jej podtypów. Dziś omówię pokrótce jak sprawa wygląda przypadku typu kolorystycznego LATO.

Lato należy do zimnego typy urody i dzieli się na trzy podtypy ze względu na walory, są to:

  • CHŁODNE LATO
  • JASNE JASNE
  • STONOWANE/ ZGASZONE LATO

Chłodne lato jest zdecydowanie odzwierciedleniem swojej nazwy – jest chłodne. Włosy lata będą przypominały mysi, szarawy a nawet popielaty blond. Mogą występować też w jasnych odcieniach brązu po blond. Oczy chłodnego lata będą reprezentowały całą gamę odcieni szarości błękitu, niebieskiego w wyraźnie zimnym tonie. Cera lata może sprawiać wrażenie ziemistej, szarawej, która otulona w odpowiednie barwy nabierze blasku. Zdarzają się też cery z lekkim podbiciem różu. Spośród wszystkich typów lata, ten typ będzie najbardziej wyraźny, kontrastowy.

KOLORY DLA CHŁODNEGO LATA

Poniżej przykładowe zestawienie kolorów dla wspomnianego wcześniej typu kolorystycznego.

kolory-chlodne-lato

JASNE LATO

Jasne lato jest prawdopodobnie najjaśniejszym typem kolorystycznym. Zarówno włosy, oprawa oczu jak i skóra nie przejawiają kontrastów. Włosy w odcieniach plonu od mysiego , po bardzo jasny blond z chłodnymi refleksami. Podobnie oczy, występują w jasnej tonacji szarości, błękitu ewentualnie z domieszką chłodnej zieleni – bardziej w kierunku lazurowym. Uroda zbliżona jest do skandynawskiej. Twarz skłonna do zaróżowień.

KOLORY DLA JASNEGO LATA

Kolorystyka dla jasnego lata jest rozbielona i zdecydowanie chłodna. Niektóre odcienie Jasne Lato może zapożyczać od siostrzanego typu kolorystycznego jakim jest JASNA WIOSNA.

jasne-lato

 

Ostatnim podtypem jest STONOWANE/ZGASZONE LATO. Zarówno w urodzie jak i palecie kolorystycznej tego lata można zauważyć charakterystyczne rozmycie kolorów, przydymienie. Najważniejszą cechą jest tu właśnie niska chromatyczność (przygaszenie kolorów). Na pierwszy rzut oka ciężko stwierdzić temperaturę skóry u tego typu kolorystycznego. Przeważają jednak tony zimne. Oczy mogą być zarówno szare lub szaro zielone jednak uwagę przyciąga rozmyta granica między tęczówką a białkówką – odwrotnie jak w przypadku „czystych/wyraźnych” typów kolorystycznych.

KOLORYSTYKA DLA ZGASZONEGO LATA

Korzystne dla tego typu urody są zestawy kolorystyczne monochromatyczne, które nie „kłócą się” z naturalną delikatnością ZGASZONEGO LATA. Oto przykładowa paleta barw .

zgaszone-lato-kolorystyka

FacebookTwitterGoogle+Podziel się