Kolorowy zawrót głowy – czyli na co zwrócić uwagę przy zmianie koloru włosów

kolorowe włosy lato 2016

 

  1. Odcień ciepły lub chłodny

Jeśli już zdecydujemy się na zmianę koloru naszej czupryny powinnyśmy zwrócić uwagę na odcień CIEPŁY lub CHŁODNY. Wszystko zależy też od naszego typu kolorystycznego urody. (Więcej o typach kolorystycznych TUTAJ.) Najprostszym testem jest sprawdzenie koloru żył na nadgarstku dłoni. Jeśli są zielonkawe, oliwkowe prawdopodobnie jesteś typem ciepłym, a jeśli mają barwę fioletowawą lub czysto niebieską – zimnym. Drugą prostą metodą jest test ze srebrną i złotą folią. Kiedy przyłożymy srebrną folię do twarzy (może być zwykła spożywcza) i nasza twarz wygląda szaro i ukazują się sińce pod oczami, raczej nie należymy do typów zimnych. W przeciwieństwie do typów chłodnych, których cera po przyłożeniu srebrnej folii staje się promienista. Analogiczna sytuacja jest ze złotą folią. Ciepłe typy urodowe wyglądają przy niej promieniście i na wypoczęte, a chłodne na zmęczone i szare. Pamiętajmy by wszystkie „testy” robić zawsze przy oświetleniu dziennym.

2. Ciemny lub jasny

Kolejnym etapem jest wybór koloru CIEMNY lub JASNY (brąz, blond). Generalnie ciemniejsze odcienie włosów wyostrzają rysy twarzy więc nie są polecane dla osób o mocnych rysach lub tych, które chcą ukryć pewne „niedoskonałości” cery;) Wyjątkami będą na pewno typy kolorystyczne ZIMA i GŁEBOKA JESIEŃ, którym kontrasty są nie straszne, a wręcz konieczne. Jaśniejsze kolory włosów polecane są dla wszystkich Pań chcących odjąć sobie lat (pamiętajmy jednak że jaśniejsze nie znaczy blond- wszystko zależy od koloru naturalnego włosów). Dla osób z cerą naczynkową nie zaleca się farbowania w kolorach czerwieni, które podkreślają naczynka.

3. Struktura włosów

Przy wyborze koloryzacji ważna jest również struktura włosów. Cienkie włosy optycznie zyskają na objętości gdy zastosuje się techniki koloryzacji niejednolite. Należą do nich wszelkiego rodzaju pasemka (nie myląc oczywiście z kontrastowymi pasmami, które już dawno wyszły z mody!) flamboyage, baleyage, refleksy, sombre itp.

jak dobrać kolor włosów

4. Naturalnie czy z odwagą

Dla naturalnego wyglądu, ważną regułą jest żeby kolor włosów i cery nie był na tym samym poziomie kolorystycznym, a brwi nie stanowiły dużego kontrastu z włosami. Oczywiście dla osób bardziej odważnych i lubiących się wyróżniać- kolory takie jak neonowy róż czy modne teraz kolorowe ombre podkreślą idealnie charakter i osobowość.

Oczywiście wszystkie te metody są wskazówkami, a nie wyznacznikami tego jak dobrać kolor indywidualnie do urody i temperamentu. To już nie nasza w tym głowa, lecz profesjonalisty by głowa i reszta tworzyły spójną całość 😉

FacebookTwitterGoogle+Podziel się