Fale i loki – pielęgnacja włosów kręconych

Fryzurki Kamila017

Włosy kręcone wymagają szczególnej pielęgnacji. Ze względu na ich wysokoporowatą strukturę, łatwo odparowują wodę, przez co mają tendencję do przesuszania i puszenia. Co zrobić by nasze loki były ładne i sprężyste?

1. ROZCZESYWANIE- włosów kręconych nie należy rozczesywać po wyschnięciu. Sprzyja to puszeniu i rozprostowywaniu loków. Włosy rozczesujemy gdy jeszcze są mokre, grzebieniem z szerokimi zębami i najlepiej po nałożeniu odżywki. Do spłukania polecam użyć chłodniejszej wody. Zamknie to łuski włosa i pozwoli nabrać im sprężystości

2. SUSZENIE- włosy kręcone najlepiej jak wyschną same, wtedy skręt jest najbardziej naturalny. Można oczywiście użyć suszarki z dyfuzorem, najlepiej z regulacją nawiewu. Zbyt gorące powietrze może je przesuszyć i spuszyć.

3. KOSMETYKI- niewskazane są wszystkie kosmetyki na bazie alkoholu, zarówno do stylizacji jak i pielęgnacji. Zawarty w kosmetykach alkohol dodatkowo je przesuszy i uwrażliwi. Do pielęgnacji najlepiej stosować produkty, specjalnie przeznaczone do włosów kręconych. Mogą to być, wszelkie szampony nawilżające, które nie zawierające SLS-ów. SLS-y nadmiernie wypłukują płaszcz hydrolipidowy włosa. Dla naturalnego wyglądu, do stylizacji można użyć kosmetyków w postaci kremów lub dla tak zwanego „weet look”- żeli. Dobrą, naturalną metodą na utrwalenie loków jest zastosowanie żelu lnianego.

4. NAWILŻANIE, nawilżanie i jeszcze raz nawilżane. Jak już wspomniałam, włos kręcony, jest szczególnie narażony na utratę wody, więc nawilżanie z zewnątrz jak i od wewnątrz jest szczególnie istotne. Można się także pokusić na olejowanie włosów (więcej o olejkach znajdziecie TUTAJ).

5. ODŻYWIANIE- po każdym myciu , do „kręciołków”, nieodzowne jest zastosowanie odżywki. Maskę można zastosować rzadziej by włosów dodatkowo nie obciążyć. Zbyt częste używanie masek i olejków może sprzyjać rozprostowaniu loków i małej objętości włosów szczególnie u nasady. Raz na jakiś czas można użyć szampon głęboko oczyszczający. Usunie on z włosów pozostałości po środkach pielęgnacyjnych i stylizacyjnych oraz rozchyli łuski włosa. Najlepiej zastosować po nim maskę z sauną lub swój ulubiony kosmetyk głęboko nawilżający.

pielęgnacja włosów kręconych

Na odpowiedni skręt włosa składa się wiele innych czynników, jak chociażby odpowiednie cięcie. Powyżej przedstawiłam kilka wskazówek, które mam nadzieję ułatwią pielęgnacje pięknych jak i czasem niewdzięcznych włosów kręconych.
A jakie są Twoje sposoby na ujarzmienie kędziorków? 😉

FacebookTwitterGoogle+Podziel się